Recensie – Harry Potter en het Vervloekte Kind

Recensie – Harry Potter en het Vervloekte Kind 

Afgelopen zondagmiddag was het zover In AFAS Circustheater Scheveningen was de Nederlandse première bij van Harry Potter en het Vervloekte Kind.

De gouden loper lag klaar met buiten mega grote letters van Harry Potter, alles in en om het theater ademt Harry Potter. Het lijkt net of het publiek in de wereld van Harry Potter stapt.

Zodra de bel gaat, zoekt iedereen zijn/haar plaats in de zaal. Ook in de zaal zijn we verbluft van het decor wat we  zien. Wij zijn op het perron van King cross Station. Al vanaf de eerste minuten wordt duidelijk dat dit geen doorsnee theatervoorstelling is, maar een groots opgezette belevenis. Als toeschouwer word je volledig meegenomen in de wereld van Zweinstein.

Harry Potter en het Vervloekte Kind 

Het verhaal vormt het achtste hoofdstuk in het Harry Potter-universum en speelt zich negentien jaar na de gebeurtenissen uit de bekende boeken af. Hoewel de tovenaarswereld ogenschijnlijk gered is, blijkt het verleden nog altijd invloed te hebben op het heden.

Harry Potter is inmiddels volwassen en werkt bij het Ministerie van Toverkunst. Tegelijkertijd probeert hij zijn rol als vader te combineren met de schaduw van zijn verleden. Samen met zijn oude vrienden Ron Wemel en Hermelien Griffel ziet hij hoe een nieuwe generatie leerlingen haar eerste stappen zet op Zweinstein.

In het bijzonder staat Harry’s zoon Albus Potter centraal, een jongen die worstelt met de verwachtingen die horen bij de beroemde naam van zijn vader. Wanneer hij een onverwachte vriendschap sluit met Scorpius Malfidus, de zoon van Harry’s vroegere rivaal Draco Malfidus, begint een avontuur dat zowel het verleden als de toekomst ingrijpend kan veranderen. Wat begint als een bijzondere vriendschap groeit uit tot een spannend verhaal vol geheimen, tijdreizen en ingrijpende keuzes.

Magische wereld

De Nederlandse cast brengt deze magische wereld op overtuigende wijze tot leven. Valentijn van Hall geeft een krachtige en tegelijkertijd menselijke invulling aan Harry Potter, een held die ondanks alles nog altijd worstelt met zijn verleden.

Hayo de Kruijf en Carlolina Dijkhuizen zorgen als Ron Wemel en Hermelien Griffel voor de juiste balans. Ward van Klinken speelt Albus Potter met overtuiging. Zijn personage zoekt zichtbaar naar een eigen identiteit buiten de schaduw van zijn vader. Jary Sluijter weet daarnaast veel harten te veroveren als Scorpius Malfidus. 

Alle castleden leveren indrukwekkende prestaties. Ewout Heijbroek laat een verrassend kant van Draco Malfidus zien, terwijl Kilke John te zien is als Ginny Potter. Lotte Pierik brengt spanning en mysterie in haar rol als Delphi Kannewasser.

Dick Cohen speelt meerdere iconische personages, waaronder Albus Perkamentus en Severus Sneep. Anne-Marie Jung speelt zowel Minerva Anderling als Dorothea Omber, en Lakshmi Gajadin maakt behoorlijk indruk in haar rollen als Roos Wemel en de jonge Hermelien.

De voorstelling duurt ruim 3 uur (inclusief pauze). Ja, het een lange voorstelling maar deze show zit echter vol met magische trucs, zwevende objecten en heel veel ‘hoe doen ze dat’ momenten. De mysterieuze verschijningen, snelle decorwisselingen en spectaculaire toverspreuken volgen elkaar in razend tempo op. Het zorgt ervoor dat je als publiek voortdurend op het puntje van je stoel zit, bang om ook maar een seconde van deze magische ervaring te missen.

De productie van Stage Entertainment laat zien waarom deze voorstelling wereldwijd al zoveel prijzen heeft gewonnen. Het geheel is groots en spectaculair, maar tegelijkertijd ook emotioneel en meeslepend. 

Een staande ovatie lang inclusief hard applaus volgde, waarna er in de foyer nog volop werd nagepraat over deze spectaculaire musical.

Musical voor jong en oud

Harry Potter en het Vervloekte Kind is een voorstelling waarin magie, vriendschap en avontuur op spectaculaire wijze samenkomen en het publiek volledig onderdompelen in de wereld van Zweinstein. 

De voorstelling is geschikt voor jong en oud – of je nu een echte Harry Potter-fan bent of niet. Met een enorme dosis spektakel en magie is dit een show die je simpelweg gezien móét hebben. Ga deze musical zien! Andes heb je echt iets bijzonders gemist.

Kim

Fotocredits: (c) Manuel Harlan

 

Leuk om te lezen

Op Theaters in Nederland vindt u een uitgebreid overzicht van alle musicalvoorstellingen die momenteel in het land te zien zijn. Je kunt direct tickets kopen voor een breed scala aan producties, van klassieke stukken tot hedendaagse hits. Elke voorstelling is voorzien van een korte beschrijving en een directe link voor ticketverkoop.

Weet waar je koopt!

Wij benadrukken het belang van het kopen van tickets via betrouwbare bronnen. Onder het motto "Weet waar je koopt, koop je tickets via het theater", het is namelijk belangrijk dat u alleen tickets koopt van websites die betrouwbaar zijn. Let daarbij goed op de beveiligde omgeving. Koopt u tickets via een andere website dan kunt u bij de ingang alsnog geweigerd worden.